Global Expo Warszawa
26 & 27 października 2022

Wystawy i seminaria

Data:
środa 30 marca 2022

Czas:
14:00 - 15:00

Anna Olga Chmielewska - Jam Kolektyw

Jak świadomość dbałości o środowisko zmieni oczekiwania inwestorów? Czy jesteśmy w początkowej fazie mentalnej rewolucji?

Jako architekci wnętrz jesteśmy odpowiedzialni za popularyzację i szerzenie wiedzy o zrównoważonym projektowaniu. To my powinniśmy „zarażać” inwestorów potrzebą dbania o środowisko w kontekście planowania własnej przestrzeni do życia.
Na początku każdego projektu badamy i nazywamy potrzeby naszych inwestorów. To ważny etap, który staram się przeprowadzić wnikliwie, bo wiem, że zrozumienie i uważne słuchanie buduje zaufanie oraz otwartość inwestorów na niestandardowe myślenie podczas całego procesu projektowego.
Już na wstępnych etapach projektowych staramy się w Jam Kolektyw budować świadomość ekologiczną klientów. Na razie jest to metoda małych kroków, którą łatwiej przeprowadzić w niewielkich realizacjach. Podczas marcowego spotkania planuję omówić, jak udało nam się przeprowadzić ten proces na przykładzie renowacji mieszkania z lat siedemdziesiątych, w bloku z „wielkiej płyty”. Projekt ten zrealizowaliśmy w 2021 roku. Podzielę się także naszymi doświadczeniami z realizacji projektów stoisk targowych. Wierzę, że imprezy targowe mogą mieć ogromne znaczenie edukacyjne i jako kierunkowskazy nadchodzących trendów przyczynić się do wprowadzenia proekologicznych praktyk w projektowaniu.

Powrót do strony głównej

architect 
meets 
innovations

Inne kraje

Join the conversation #ATWPL

Media

 

 

 

 

 

 

 

 

Design & Plan

We współpracy z

 

 

Partner w zakresie oświetlenia