EXPO XXI Warszawa - nowy termin i lokalizacja
15 & 16 listopada 2022

Wystawy i seminaria

Data:
wtorek 15 listopada 2022

Czas:
13:00 - 14:00

Anna Olga Chmielewska - Jam Kolektyw

Jak świadomość dbałości o środowisko zmieni oczekiwania inwestorów?
Czy jesteśmy w początkowej fazie mentalnej rewolucji?

Jako architekci wnętrz jesteśmy odpowiedzialni za popularyzację i szerzenie wiedzy o zrównoważonym projektowaniu. To my powinniśmy „zarażać” inwestorów potrzebą dbania o środowisko w kontekście planowania własnej przestrzeni do życia.


Na początku każdego projektu badamy i nazywamy potrzeby naszych inwestorów. To ważny etap, który staram się przeprowadzić wnikliwie, bo wiem, że zrozumienie i uważne słuchanie buduje zaufanie oraz otwartość inwestorów na niestandardowe myślenie podczas całego procesu projektowego.


Już na wstępnych etapach projektowych staramy się w Jam Kolektyw budować świadomość ekologiczną klientów. Na razie jest to metoda małych kroków, którą łatwiej przeprowadzić w niewielkich realizacjach. Podczas marcowego spotkania planuję omówić, jak udało nam się przeprowadzić ten proces na przykładzie renowacji mieszkania z lat siedemdziesiątych, w bloku z „wielkiej płyty”. Projekt ten zrealizowaliśmy w 2021 roku. Podzielę się także naszymi doświadczeniami z realizacji projektów stoisk targowych. Wierzę, że imprezy targowe mogą mieć ogromne znaczenie edukacyjne i jako kierunkowskazy nadchodzących trendów przyczynić się do wprowadzenia proekologicznych praktyk w projektowaniu.

Powrót do strony głównej

architect 
meets 
innovations

Inne kraje

Join the conversation #ATWPL

Media

 

 

 

 

 

 

 

 

Design & Plan

We współpracy z

 

 

Partner w zakresie oświetlenia