Global Expo Warsaw, 30 & 31 marca 2022

A@W Newsletter

Jesteśmy architektami światła

13 kwietnia 2021

Nowoczesne rozwiązania w klasycznej formie
Światło pomaga w użytkowaniu budynku, ale także eksponuje jego architektoniczne piękno, a nierzadko staje się integralną częścią architektury. Dopasowanie oświetlenia do konkretnego obiektu jest zadaniem złożonym, wymagającym przemyślenia wielu aspektów - począwszy od funkcji, przez wizję architektoniczną, po efektywność energetyczną i założenia budżetowe.

Czytaj więcej

Projektowanie biofilne wreszcie nabiera na znaczeniu

13 kwietnia 2021

McDonald’s być może nie jest miejscem, w którym można by się spodziewać znaczących inwestycji w holistyczne połączenie świata architektury i przyrody. Jednak na początku tego roku ta kultowa sieć fast-foodów otworzyła w parku rozrywki „Walt Disney World” w Orlando na Florydzie restaurację o zerowej emisji dwutlenku węgla, której projekt jest zakorzeniony w biofilii, dynamicznie rozwijającym się obecnie trendzie architektonicznym.

Czytaj więcej

Architektura nowych wartości

13 kwietnia 2021

„Po pierwsze nie szkodzić”- tak za słowami Beatrice Galilee, można w jednym zdaniu określić rolę współczesnej architektury wobec nowego, post-pandemicznego, a właściwie jeszcze całkiem pandemicznego świata.

Czytaj więcej

Kiedy małe oznacza małe

13 kwietnia 2021

Powiedzenie „nawet w najmniejszej chacie znajdzie się miejsce” nabierze w nadchodzących latach i dziesięcioleciach nowego znaczenia. Wiąże się to bowiem z nową mieszkaniową rzeczywistością. Nadszedł czas, aby już teraz pomyśleć o mieszkalnictwie w kontekście przestrzeni, najlepiej pod kątem „downsizingu”, który w zasadzie może stać się jego kolejną aktualizacją naszych czasów.

Czytaj więcej

Marmoleum – ekologiczne rozwiązanie podłogowe

13 kwietnia 2021

W ostatnich latach na skutek zmian klimatycznych zachodzi wiele niepokojących zjawisk, takich jak globalne ocieplenie, susze, powodzie czy huragany. Wybierając świadomie neutralne dla środowiska materiały budowlane, wykończeniowe i do wnętrz, możemy powstrzymać globalne zmiany klimatu. Jednym z takich produktów jest naturalna podłoga Marmoleum firmy Forbo.

Czytaj więcej

Poprawa stanowiska pracy

13 kwietnia 2021

Praca zdalna i hybrydowa to obecnie gorące tematy. Oba wymagają cyfrowych urządzeń dla użytkownika końcowego, bez których elastyczne czynności biurowe byłyby niemożliwe. Dzięki nowym gniazdom JUNG ze złączem USB można je teraz szybko naładować.

Czytaj więcej

Co porusza architektów i projektantów?

9 marca 2021

Zupełnie nowa koncepcja eventu i newslettera na polskim rynku.

Wyjątkowy i cieszący się niepodważalnym powodzeniem format targów ARCHITECT@WORK, który działa w 15 różnych krajach i 30 lokalizacjach, nieprzerwanie się rozwija.

Czytaj więcej

A@W Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do naszego comiesięcznego newslettera!

>> Zasubskrybuj

Jesteś zainteresowany widocznością w naszym newsletterze?

>> Kliknij tutaj!

Design & Plan

Pod oficjalnym patronatem Oddziału Warszawskiego SARP